Najlepsze darmowe aplikacje do kontroli rodzicielskiej w 2022

September 1, 2022
5/5
How Can I Monitor My Child’s Phone Without Them Knowing2

Szukasz szybkich odpowiedzi? Oto najlepsze DARMOWE aplikacje do kontroli rodzicielskiej w 2022:

     1. Bark – monitoruje ponad 30 różnych platform społecznościowych, SMS-y, Youtube’a, maile i inne aktywności.

     2. Mspy– rejestruje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące, a nawett usunięte wiadomości tekstowe, udostępnia śledzenie GPS na żywo. Działa na iPhone, iPad i Androidzie.

     3. Qustodio – przyjazny użytkownikowi, świetnie zarządza czasem, grami i aktywnością społecznościową, blokując nieodpowiednie treści.

     4. Norton pełny pakiet dla bezpieczeństwa online. Ogranicza czas spędzony przed ekranem, filtruje i blokuje nieodpowiednią treść.

Żyjemy w erze cyfrowej, w której dzieci spędzają większość czasu przed smartfonami i laptopami. Grają w gry online, wysyłają SMS-y lub oglądają filmy, przez większość czasu bez nadzoru dorosłych. Jako rodzice chcemy chronić nasze dzieci przed niebezpiecznymi treściami online, a najlepszym sposobem na to jest korzystanie z aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Na szczęście spora część z nich nie kosztuje ani grosza – wiele darmowych aplikacji tego typu w zupełności wystarcza do zapewnienia podstawowej ochrony. Są one oczywiście czasami ograniczone pod względem funkcji w porównaniu do pełnej wersji, ale są zdecydowanie dobrym wyborem na sam początek.

Najlepsze darmowe aplikacje kontroli rodzicielskiej mogą zapewnić Ci pożądany spokój ducha. Takie aplikacje będą ograniczać dzieciom dostęp do nieodpowiednich treści online przez blokowanie niektórych stron internetowych i aplikacji, zwłaszcza tych, które są nieodpowiednie w młodym wieku. Aplikacje śledzą wykorzystanie i potrafią ograniczyć czas przed ekranem, co może być dobrym sposobem, aby zachować kontrolę nad aktywnością dzieci w wirtualnym świecie.

Jak działają darmowe aplikacje do kontroli rodzicielskiej?

Aby rozpocząć monitorowanie, musisz pobrać aplikację mobilną na urządzenie, które chcesz kontrolować. Niezależnie od tego, czy jest to  sprzęt pracujący pod kontrolą Androida, iOS-a, czy jeszcze innego systemu, zawsze masz różne opcje darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej.

Po pobraniu aplikacji trzeba będzie zwykle zarejestrować konto. Będziesz także musiał pobrać aplikację na swoje osobiste urządzenie, bo to z jego poziomu będziesz mógł zmieniać ustawienia wszystkich innych smartfonów, komputerów i tabletów. Po pobraniu, zainstalowaniu i zarejestrowaniu się w aplikacji, możesz teraz dokonać konfiguracji. W zależności od aplikacji będą to takie funkcje jak blokowanie płatności, filtrowanie stron internetowych i ograniczanie czasu spędzonego przed ekranem. Więcej na ten temat mówimy w następnej części tego artykułu. Poszczególne aplikacje oczywiście będą działały nieco inaczej, więc zanim podejmiesz decyzję, upewnij się co do funkcji i warunków używania każdej z nich.

Główne funkcje darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej

Poniżej wymieniamy niektóre funkcje i cechy, których możesz spodziewać się w darmowych programach do kontroli rodzicielskiej.

 1. Filtrowanie zawartości: umożliwia aplikacji filtrowanie i ograniczanie treści i aplikacji, do których użytkownicy mogą uzyskać dostęp. Filtruje treści nieodpowiednie dla dzieci, choćby o tematyce związanej m.in. z przestępczością, narkotykami, seksem i przemocą.
 2. Ograniczenia czasowe: ogranicza czas, przez jaki dzieci mogą mieć dostęp do określonej aplikacji. Po upływie czasu aplikacja zostaje zablokowana i staje się niedostępna przez określony czas lub do momentu ponownego jej włączenia przez autoryzowanego użytkownika.
 3. Śledzenie lokalizacji: dzięki tej funkcji będziesz mógł śledzić położenie geograficzne smartfona, tabletu lub innego gadżetu Twojego dziecka i zawsze mieć pewność co do tego, gdzie dokładnie się znajduje.
 4. Blokowanie płatności: funkcja ta umożliwia zablokowanie dzieciom dostępu do płatności, np. w aplikacjach, które będą pobierać. Ogranicza również blokadę kupowania przedmiotów w grach, w które grają lub wysyłania pieniędzy online.
 5. Monitorowanie wiadomości tekstowych i połączeń: pozwala to aplikacji na monitorowanie przychodzących i wychodzących SMS-ów lub połączeń głosowych z telefonu Twojego dziecka – czasem również wstecz.

Które darmowe programy do kontroli rodzicielskiej są najlepsze?

Darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej jest całe mnóstwo, a poniżej przedstawiamy te, które oceniliśmy najwyżej.

1. Bark

Bark homepage

Bark to rozwiązanie ostateczne – najlepsza aplikacja tego typu: tania i niezwykle skuteczna. Świetnie sprawdza się w monitorowaniu aktywności dzieci w sieciach społecznościowych. Bark w internecie jest tak samo ważny jak kask w czasie jazdy na rowerze. Z tą aplikacją możesz zapewnić dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa przy korzystaniu z telefonu. To przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które i dzieciom, i rodzicom dostarcza wszystkich niezbędnych narzędzi i alertów.

Wypróbuj bark za darmo!

Przeczytaj pełną recenzję Bark

2. mSpy

Mspy parental control software

Jak sama nazwa wskazuje, mSpy to oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej, aplikacja, która pozwala na przeglądanie działań dziecka na jego urządzeniu z poziomu włąsnego smartfona lub komputera. Obejmuje to wiadomości tekstowe w czasie rzeczywistym, lokalizację, połączenia, platformy społecznościowe, takie jak Instagram, Tiktok i wiele innych.

* Odbierz dodatkowe 20% zniżki z kodem PARENTALCONTROL

Wypróbuj mSpy za darmo!

Przeczytaj pełną recenzję Mspy

3. Qustodio.com (Free Trial)

Qustodio homepage

Qustodio's ma wersję darmową, ale odblokowanie wszystkich funkcji wymaga zakupu pakietu. Najtańszy to jedynie $4,98 za miesiąc – pozwala na ochronę na 5 urządzeniach. Qustodio dostarcza spójne, bezpieczne i wydajne środowisko wirtualne. Monitoruje aktywność w sieciach społecznościowych, ogranicza dostępność gier, filtruje nieodpowiednią treść i monitoruje połączenia oraz pozwala na ograniczenie czasu korzystania z telefonu. Ponieważ ma bardzo przejrzysty interfejs, konfiguracja nie zajmie wiele czasu.

UWAGA: MOŻESZ ODEBRAĆ 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PLANY PREMIUM, JEŚLI UŻYJESZ KODU: PARENTAL10

Wypróbuj Qustodio za darmo!

Przeczytaj pełną recenzję Qustodio

4. Norton Family Premier (30 days free)

Norton Family parental control app

Sama nazwa marki Norton może być już wystarczającym powodem do rozważenia tego oprogramowania do kontroli rodzicielskiej. Masz 30 dni, aby wypróbować go za darmo, a po zakończeniu okresu próbnego, możesz wybrać jeden z płatnych planów. Program pozwala nadzorować aktywność internetową dzieci, czas spędzany przy ekranie i korzystanie z aplikacji mobilnych. Aplikacja obsługuje również nadzór nad lokalizacją i nadzór wideo. Dzięki aplikacji Norton można również korzystać z pełnego pakietu bezpieczeństwa online dla wszystkich urządzeń, ponieważ wszystkie usługi są zawarte w pakiecie premium.

WAŻNA UWAGA: możesz oszczędzić $50, jeśli kupisz Norton 360 Deluxe z kontrolą rodzicielską i zestawem narzędzi ochronnych nawet na 5 urządzeń za $49,99. Skorzystaj z tej oferty tutaj

Wypróbuj Norton za darmo!

Przeczytaj pełną recenzję Nortona

5. MMGuardian

MMGuardian to świetna opcja dla rodziców, którzy chcą być na bieżąco z wirtualnym życiem ich dzieci. Aplikacja jest dostępna tylko dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Pozwala monitorować wiadomości tekstowe i niektóre wiadomości w mediach społecznościowych, a także wysyła alerty, gdy nieodpowiednie treści (tekst lub obraz) pojawiają się w tych wiadomościach. Aplikacja prześle Ci szczegółowe raporty na temat aktywności użytkowania. Dodatkowo można oczywiście zablokować witryny z treściami dla dorosłych i ustawić czasy blokady, aby ograniczyć korzystanie z urządzenia.  Jeśli masz jedno urządzenie z systemem iOS, które chcesz monitorować, to jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych i najbardziej przystępnych opcji dla Ciebie.

Odwiedź MMGuardian

Przeczytaj pełną recenzję MMGuardian

6. OpenDNS Family Shield

Ten program zabezpieczający można wykorzystać nie tylko w domu, ale też w małej firmie. OpenDNS Family Shield jest darmowy, ale istnieją wersje premium, które oferują więcej funkcji. Na przykład pakiet OpenDNS Home VIP jest dostępny za jedyne 19,95 USD rocznie. Można go używać do kontrolowania routerów, komputerów, urządzeń IoT i serwerów. Może on kontrolować bezpośrednio router, a nie tylko konkretne urządzenie końcowe. Program jest już wstępnie skonfigurowany do blokowania wszystkich treści dla dorosłych, więc nie ma potrzeby, aby ustawić go samodzielnie. Jest również dostarczany z bezpłatnym wsparciem e-mail. Poza tym funkcje są dość ograniczone.

Odwiedź OpenDNS

7. Kidlogger

Stworzony dla Mac, Windows i Android program Kidlogger jest kolejną opcją dla osób szukających najlepszych darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Pozwala poznać historię lokalizacji dzieci, dowiedzieć się, jakie zdjęcia zostały zrobione, z kim dzieci się komunikowały, jakie strony internetowe odwiedzały i jak długo korzystały ze swoich urządzeń. Pozwala również na planowanie raportów e-mail dla bardziej szczegółowych danych dotyczących użytkowania lub zachowania dzieci online. Podstawowa wersja tej darmowej aplikacji do kontroli rodzicielskiej monitoruje pięć urządzeń z przestrzenią dyskową 9 MB. Można również wybrać plan standardowy za $29 rocznie i plan profesjonalny za $89 rocznie.

Odwiedź Kidlogger

Przeczytaj pełną recenzję Kidlogger

8. Zoodles

Zaprojektowany przez rodziców, stworzony dla dzieci – tak swój program opisują jego twórcy. Posiada Tryb Dziecięcy, który tworzy bezpieczny cyfrowy plac zabaw. Rodzice mają pełną kontrolę nad korzystaniem z Internetu przez dzieci. Wdrożono też wygodny pulpit nawigacyjny, który nie tylko zapewnia podgląd aktywności dzieci, ale także pozwala rodzicom ustawić limity, blokować strony internetowe i dostosować inne parametry pracy.

Odwiedź Zoodles

9. Ourpact

OurPact: bez względu na to, czy Twoje dzieci mają telefony z systemem iOS, czy Android, jest to kolejna aplikacja do kontroli rodzicielskiej warta rozważenia. Niektóre z jego godnych uwagi funkcji obejmują blokowanie aplikacji, geofencing (wirtualne ogrodzenie), limit czasu przed ekranem, lokalizator rodzinny i blokowanie pornografii. Jedna z najlepszych darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej ma również intuicyjny interfejs. Istnieją  płatne wersje Plus i Premium, które odblokują więcej funkcji i korzyści, ale sporej części użytkowników wystarczy wariant darmowy.

Odwiedź Ourpact

Przeczytaj pełną recenzję Ourpact

10. Google family link

Google Family Link: już samo to, że to program od Google, jest sporym atutem i przemawia za wyborem tej, a nie konkurencyjnych aplikacji. Wydawca twierdzi, że program pozwala budować zdrowe nawyki w cyfrowym świecie. Można ustawić limity używania i zablokować urządzenie. Family Link może też zablokować zakupy w Google Play.

family link
family link
Odwiedź Google Family

Przeczytaj pełną recenzję Google Family

11. ESET Parental Control for Android

Jeśli masz urządzenie z systemem Android, jest to jedna z najlepszych opcji dla Ciebie. ESET ma ponad 30 lat doświadczenia w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży na świecie. Ma w swojej ofercie wiele różnych produktów dla małych i dużych firm, więc musisz upewnić się, czy oprogramowanie, które wybrałeś, nada się do kontroli rodzicielskiej. Darmowa wersja pozwala rodzicom na ustawienie limitów czasowych, monitorowanie stron internetowych i aplikacji oraz podstawowe raporty, co jest całkiem niezłą ofertą od tak silnej marki.

Try Eset For Free!

or read our ESET review

12. Safe Lagoon

Safe Lagoon to kolejna dobra opcja dla rodziców, którzy chcą monitorować, co ich dzieci robią online. Aplikacja jest dostępna zarówno dla urządzeń z systemem Android i iOS, jak i dla Windowsa. Safe Lagoon na Androidzie pozwala monitorować komunikatory, SMS-y i połączenia, a w wersji płatnej również daje dostęp do zdjęć i filmów na urządzeniu dziecka. Może być to uznane za naruszenie prywatności, ale w pewnych sytuacjach będzie całkowicie uzasadnione. Podobały nam się natychmiastowe powiadomienia i codzienne raporty e-mail, które rodzice mogą otrzymać i zobaczyć dokładne dane na temat zachowanie swoich dzieci, odwiedzanych przez nie stron czy uruchamianych aplikacji. Darmowa wersja jest uboga w funkcje, ale jeśli masz jedno urządzenie i szukasz filtrowania stron internetowych, to jest to dobra opcja dla Ciebie.

Try Kidlogger For Free!

Odwiedź Safe Lagoon

Przeczytaj pełną recenzję Safe Lagoon

13. ZenScreen

Aplikacja ZenScreen wdraża inne podejście do kontroli rodzicielskiej, skupiając się głównie na monitorowaniu czasu spędzonego przed wyświetlaczem. Ludzie stojący za aplikacją, promują trend Digital Diet, co w prostych słowach oznacza, że dzieci korzystające z telefonów w nadmiarze, po prostu muszą przejść na cyfrową dietę – zupełnie tak samo, jak osoby przybierające na wadze. W założeniu aplikacja powinna zachęcać dzieci do rzadszego korzystania z mediów społecznościowych lub innych aplikacji. Dobra aplikacja do zarządzania czasem spędzonym przy ekranie, ale raczej nic poza tym. Dostępna zarówno dla Androida jak i iPhone'a.

Odwiedź ZenScreen

14. SecureKids

Aplikacja SecureKids działa tylko na urządzeniach z Androidem. Podstawowe funkcje w bezpłatnej wersji pozwalają rodzicom blokować połączenia i aplikacje, do których nie chcesz, aby Twoje dzieci miały dostęp. Posiada również funkcję geolokalizacji, która pozwala rodzicom sprawdzić w dowolnej chwili, gdzie są ich dzieci. Program w wersji darmowej pozwala na kontrolę 1 dziecka i 1 urządzenia, więc jeśli masz więcej dzieci, które musisz śledzić, musisz sięgnąć do kieszeni. Jedną z najfajniejszych funkcji SecureKids jest opcja alarmu, która pozwala rodzicom ustawić alarmy na urządzeniu ich dzieci, aby przypomnieć im na przykład o zażyciu leków albo miejscu spotkania z rodzicami. Ciekawym rozwiązaniem jest też przycisk awaryjny, który pozwala dzieciom powiadomić rodziców, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie.

Odwiedź Securekids

15. Screen Time Labs

Screentime od Screentime Labs to świetna aplikacja do kontroli rodzicielskiej, która działa zarówno na Androidzie, jak i na iPhone'ach. Ma wiele funkcji, w tym zarządzanie czasem korzystania z urządzenia, monitorowanie, filtrowanie i śledzenie lokalizacji. Jedną z najlepszych funkcji jest pauza – funkcja, dzięki której rodzice mogą po prostu zatrzymać wszystko, co ich dziecko robi na swoim telefonie w danym czasie. Darmowa wersja jest bardzo podstawowa i jeśli masz iPhone'a to ma zerową wartość, ale dla urządzeń z systemem Android pozwala rodzicom śledzić, co ich dzieci oglądają na YouTube, sprawdzić, co znajduje się w historii internetowej i wykonać podstawowy monitoring mediów społecznościowych.

Odwiedź Visit Screen Time

Przeczytaj pełną recenzję Screen Time

16. Keepers

Keepers jest dobrą darmową aplikacją do kontroli rodzicielskiej, choć niektóre funkcje są dostępne dopiero po wykupieniu dodatkowego dostępu. Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i na iPhone'a. Ma większość podstawowych funkcji, takich jak zarządzanie czasem i śledzenie lokalizacji, jak również filtrowanie materiałów w sieci. Autorzy są dumni z siebie za śledzenie większości popularnych sieci społecznych, więc jeśli twoje dzieci spędzają większość czasu na Facebooku lub Instagramie, to ten program będzie na wagę złota. Jedną z funkcji, które spodobały nam się najbardziej, jest alarm o niskim poziomie baterii, który powiadamia rodziców o niskim stanie baterii telefonu dziecka, dzięki czemu można komunikować się wcześniej i nie martwić się, gdy nie jest to konieczne.

Odwiedź Keepers

17. Family Keeper

Family Keeper wykorzystuje sztuczną inteligencję do śledzenia sygnałów o cyberprzemocy lub niepokojących zachowaniach. Oferuje rodzicom dostosowanie alertów, które otrzymują w reakcji na nieodpowiednie treści lub wiadomości w sieciach społecznościowych. Aplikacja posiada podstawowe funkcje, takie jak śledzenie lokalizacji i zarządzanie czasem, jak również śledzenie baterii, która pozwala rodzicom przewidzieć, kiedy telefon ich dziecka przestanie odpowiadać. Trzeba najpierw zainstalować aplikację dla rodziców, a następnie sparować ją z aplikacją dziecka. Istnieje darmowa wersja aplikacji, która jest ograniczona w funkcjach, ale pozwala na dodanie do 4 dzieci. Darmowa wersja obejmuje tylko śledzenie lokalizacji i poziomu baterii, a także alerty dotyczące niektórych działań.

Odwiedź familyKeeper

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej: darmowe czy płatne

Wiele osób jest przekonanych, że darmowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej nie jest tak dobra jak ich wersje premium. Tak, to może być prawda, ale nie we wszystkich przypadkach. W większości przypadków nawet te darmowe aplikacje są dobrym rozwiązaniem na pierwszej linii. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać i który z programów pobrać.

Zalecamy, aby przed podjęciem decyzji o ostatecznym wyborze aplikacji, przetestować konkretne rozwiązania w wersji darmowej. W wielu przypadkach okres próbny jest ograniczony, ale może wystarczyć, by poznać kilka wspaniałych funkcji i daje możliwość przetestowania usługi przed długoterminowym – miesięcznym lub rocznym zobowiązaniem. Jednak w niektórych przypadkach darmowa wersja może być ograniczona, na przykład pozwoli na monitorowanie Facebooka, ale już nie SMS-ów itp. Zakres działania aplikacji do kontroli rodzicielskiej w wersji premium jest zazwyczaj znacznie szerszy i będzie bardziej to bardziej uniwersalna ochrona. Pełne wersje zazwyczaj pozwalają na śledzenie więcej niż jednego urządzenia i daje rodzicom lepszy wgląd w działania online i miejsca pobytu ich dzieci.

Jak wykorzystać darmową kontrolę rodzicielską na smartfonach?

Darmowe aplikacje do kontroli rodzicielskiej na smartfonach, będą działać jak ich odpowiedniki na komputerach stacjonarnych i laptopach (pomijając pewne zmiany interfejsu). Najlepsze darmowe aplikacje do kontroli rodzicielskiej mają wersje przyjazne dla urządzeń mobilnych. Oznacza to, że są one automatycznie optymalizowane w celu dostosowania się do ekranu urządzenia, z którego korzystasz, aby zapewnić bezproblemową i intuicyjną obsługę. Upewnij się, że przeczytałeś nasze szczegółowe recenzje, aby potwierdzić, że aplikacje obsługują system operacyjny, który chcesz monitorować.

Dlaczego powinieneś rozważyć korzystanie z darmowych programów do kontroli rodzicielskiej?

To proste – tak samo, jak umawiasz się na jazdę testową przed zakupem samochodu, powinieneś po prostu w bojowych warunkach sprawdzić, jak spisuje się konkretny program. Darmowa wersja na to pozwala, dając możliwość śledzenia aktywności dziecka online i praktycznie całkowicie eliminując zagrożenie cyberprzemocy.

Zalety i wady darmowych programów do kontroli rodzicielskiej

Zalety:

 1. zarządzanie czasem, jaki dziecko spędza przed monitorem;
 2. zapobieganie cyberprzemocy;
 3. śledzenie lokalizacji;
 4. blokowanie nieodpowiednich treści;
 5. ochrona przed nieautoryzowanymi zakupami w sieci.

Wady:

 1. często ograniczona funkcjonalność w stosunku do wersji płatnych;
 2. możliwość zauważenia przez dzieci ingerencji w ich prywatność;
 3. groźne narzędzia mogą wywołać szkody na telefonie.

Darmowa kontrola rodzicielska na konsole i platformy gamingowe

Darmowe oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej może również pomóc w ograniczaniu korzystania przez dzieci z popularnych konsol do gier, takich jak PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Większość platform pozwala na skonfigurowanie pewnego rodzaju kontroli rodzicielskiej wewnątrz konsoli. Najlepszym sposobem jest stworzenie różnych profili dla każdego użytkownika, ale można też poszukać trybu rodzinnego i ustawić pin lub hasło. Niektóre z aplikacji oferują również funkcję kontroli i ograniczania czasu spędzonego online oraz zakupów w grze.

Podsumowanie

Darmowe aplikacje do kontroli rodzicielskiej to doskonały sposób na zabezpieczenie dzieci korzystających z urządzeń elektronicznych przed zagrożeniami w sieci. Przydatne są między innymi do monitorowania odwiedzanych przez nie stron internetowych, blokowania płatności i ograniczania ich czasu spędzonego przed ekranem. Darmowe aplikacje wymienione powyżej są jednymi z najbardziej skutecznych w monitorowaniu i kontrolowaniu zachowań i działań dzieci.

     1. Bark – monitoruje ponad 30 różnych platform społecznościowych, SMS-y, Youtube’a, maile i inne aktywności.

     2. Mspy– rejestruje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące, a nawett usunięte wiadomości tekstowe, udostępnia śledzenie GPS na żywo. Działa na iPhone, iPad i Androidzie.

     3. Qustodio – przyjazny użytkownikowi, świetnie zarządza czasem, grami i aktywnością społecznościową, blokując nieodpowiednie treści.

     4. Norton pełny pakiet dla bezpieczeństwa online. Ogranicza czas spędzony przed ekranem, filtruje i blokuje nieodpowiednią treść.

What was covered on this page?

Mark Harris

Mark Harris

A concerned 46 year old father of 3, ages 16, 12 & 9, Computer scientist "As part of my parenting quest to keep my children safe in the online world, I've researched and tested many parental control apps. I take great pride in contributing to other parents quests by sharing my reviews on Parental Control Now".

mSpy - special offer

Limited Time Offer

30% OFF with coupon:

PARENTALCONTROL